Корисні поради для заощадження тепла

Раціональне споживання енергоресурсів на сьогодні є одним із актуальних питань України. Однією із суттєвих складових комплексного енергозбереження є застосування енергоефективних технологій та обладнання:

  1. Від якісного сервісного обслуговування залежить не тільки тривалість експлуатації газового котла, а й економічний режим роботи. Своєчасне регулювання автоматики газового котла дозволяє підвищити ефективність нагрівального приладу, а також забезпечити надійність та безпеку в роботі. Крім цього, якщо котел деякий час не працює, у ньому можуть відбуватися процеси окислення або корозії теплообмінника, в результаті чого може утворюватися вапняний наліт, який забирає частину тепла на себе. У зв’язку з чим та доцільно проводити щорічне технічне обслуговування газового обладнання.
  2. При заміні старого газового обладнання пріоритет слід надавати сучасним видам обладнання, що забезпечують мінімальне споживання газу за рахунок використання спеціальних конструкцій газових пальників. Звертаємо увагу, що для забезпечення безпечної та безаварійної роботи газового обладнання, роботи з заміни та  встановлення необхідно проводити спеціалізованими організаціями, які мають відповідні дозволи на виконання таких робіт.
  3. Покращити енергоефективність будинку можна, визначивши місця, де будинок втрачає тепло та виконати заходи з теплоізоляції. Як правило, це системи вентиляції, вікна, перекриття, стеля, нещільні двері, неутеплені стіни та підлога. Для опалювальної системи можна встановити додаткове устаткування - кімнатні терморегулятори. З ними ви зможете контролювати витрати енергоносіїв та встановлювати оптимальну температуру.